Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Dünya Arenasında Bir Türk Hakem

14 Haziran 2019 Cuma - Görüntülenme: 5920

Üniversitemiz öğretim elemanlarından Cansu Tor Kadıoğlu, eskrim sporunda dünyanın sayılı uluslararası hakemlerinden biri olmanın gururunu yaşıyor. Türk Milli Takımı sporcusu olarak uzun yıllar ülkemizi temsil etmesinin ardından, 2013 yılında Slovakya’da yapılan uluslararası hakemlik sınavını kazanan Kadıoğlu kariyerinde emin adımlarla yükseliyor. Hakemlik kariyerine, Avrupa Şampiyonası, Asya Şampiyonası, Afrika Şampiyonası ve Dünya Şampiyonlarında final müsabakalarını da ekleyen Kadıoğlu ülkemizin adını duyurmaya devam ediyor.  

Cansu Tor Kadıoğlu,  Mart 2019’da Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü’ne Araştırma Görevlisi olarak girerek Tarsus Üniversitesi ailesine katıldı. Uluslararası arenada, elit hakemler listesine giren ve prestijli müsabakalardan davet alan, bir Türk hakem olarak üniversitemizi ve ülkemizi en güzel şekilde temsil eden Kadıoğlu’nun başarılarının devamını diliyoruz.