Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Yeni Rektörlerle YÖK’te Toplantı--

17 Ekim 2018 Çarşamba - Görüntülenme: 6843

YÖK Başkanımız Prof.Dr. M.A. Yekta Saraç, 12 Eylül 2018 Çarşamba günü, 5 Eylül 2018 tarihinde atanan rektörlerle bir araya gelerek kendilerine atama kararlarını tebliğ etti. Toplantıya, YÖK Yürütme Kurulu üyeleri ve Genel Sekreteri de katıldı. Yükseköğretim alanında son yıllarda yaşanan önemli gelişmeler hakkında bilgi veren YÖK Başkanı Saraç, yeni atanan Rektörlere başarı dileklerini iletti.

Rektörümüz Prof.Dr. Orhan Aydın duygularını şu şekilde ifade etti: “YÖK çatısı altında uzun bir süredir birlikte çalışmaktan onur duyduğum YÖK Başkanımız ve YÖK üyelerimize bu süreçte olan güven ve desteklerinden dolayı teşekkürü zevkli bir görev bilirim. Beni bu onurlu göreve atayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz şükranlarımı arz ederim”.

--