Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Tarsus Üniversitesi Öğrencileri “Özel Sektör Ne İster?” Panelinde Buluştu…--

27 Şubat 2019 Çarşamba - Görüntülenme: 4995

Tarsus Üniversitesi, İŞKUR, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği ve Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Kariyer Günü “Özel Sektör Ne İster?” konulu Panel 26 Şubat 2019 Salı Günü saat 14:00’da Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Tarsus Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Deran, Tarsus TSO Yönetim Kurulu Başkanı H.Ruhi Koçak ve Tarsus İŞKUR Müdürü Kürşat Dal’ın açılış konuşmalarını yapmalarının ardından panele geçildi. Prof. Dr. Ali Deran, Tarsus Üniversitesi’ nin Kamu-Sanayi-Üniversite işbirliğine verdiğini önemi vurgulayarak, Üniversitenin sektör temsilcileri ve meslek örgütleri ile olan ilişkisini güçlendirecek her türlü çalışmanın içerisinde olacaklarını belirtti. Prof. Dr. Deran, Üniversite yönetiminin ve akademik kadrosunun, öğrencilerin özel sektörün talep ettiği niteliklere uygun donanımda mezun edilmesi konusunda hassas olduklarını ve buna yönelik çalışmalar yürüttükleri ifade etti. Açılış konuşmalarının ardından Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Başkanı Serkan Özada moderatörlüğünde panelistler, Toros Tarım İnsan Kaynakları Saha Şefi Aslı Durmuşoğlu, ARKAS Holding İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı Birce Gökmen, CarrefourSA İnsan Kaynakları Bölge Müdürü Pınar Özer ve Vista Butik Otel Genel Müdürü Merve Yavuzyolcu özel sektörün işe alımlarda nelere dikkat ettiği ve öğrencilerin bu konuda neler yapabileceğine ilişkin tecrübelerini katılımcılarla paylaşmışlardır.

--