Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin KAR’dan Rektörümüze Ziyaret--

04 Nisan 2019 Perşembe - Görüntülenme: 7405

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, Rektörümüz Prof. Dr. Orhan Aydın’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.  Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin gelişimi ile ilgili ayrıntılı bilgi sunan Rektör Prof. Dr. Kar, Tarsus Üniversitesinin kuruluş sürecinde işbirliği içerisinde olma niyetini bildirdi. 

Rektörümüz Prof. Dr. Aydın, Üniversitemizdeki son gelişmeler ve yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Bölge üniversiteleri ile işbirliğine önem verdiklerini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Orhan AYDIN, Rektör Prof. Dr. Muhsin KAR’a bu anlamlı ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

--