Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

İsviçre Araştırma Enstitüsü’nden Enerji Uzmanı Dr. Artur Braun Üniversitemizi ziyaret etti--

12 Haziran 2019 Çarşamba - Görüntülenme: 4624

İsviçre Araştırma Enstitüsü Swiss Federal Laboratories for Materials Science and Technology (EMPA)’ den Dr. Artur Braun ve Mersin Üniversitesi İleri Teknoloji Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi (MEİTAM) Müdürü Prof. Dr. Selma Erat, Üniversitemizi ziyaret etti.

SUNRISE - Solar Energy for a Circular Economy (EU H2020 CSA, Ref. 816336) Projesinin İsviçre temsilcisi olan Dr. Braun, proje hakkında bilgiler verdi. MEİTAM tarafından “Güneş/Yakıt Pilleri: Enerji Sistemleri (Enerji Destekleri, Enerji Depolama ve Enerji Dönüşümü)” başlıklı konferansı vermek üzere davet edilen Dr. Braun,  Mersin Üniversitesi ve Tarsus Üniversitesi ile olası işbirliği alanları hakkında bilgi verdi.

MEİTAM’ın güçlü bir araştırma altyapısı oluşturduğunu vurgulayan Prof. Dr. Erat, faaliyet alanları, devam eden projeleri ve Tarsus Üniversitesi ile yürüttükleri ortak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Üniversitemizin araştırma odak alanları ve devam eden ulusal ve uluslararası projeleri hakkında bilgi veren Rektör Aydın, enerji konusunun gün geçtikçe daha da önem kazandığını ve bu alanda çalışan nitelikli araştırmacı kadrosu ile işbirliğine hazır olduklarını ifade etti. Rektör Aydın, ziyaretlerinden dolayı Dr. Artur Braun’a ve Prof. Dr. Selma Erat’a teşekkür etti.

--