Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

2019-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda Tarsus Üniversitemiz--

21 Haziran 2019 Cuma - Görüntülenme: 6374

Üniversitemiz, 5 lisans ve 10 önlisans programı ile ÖSYM 2019-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda yer aldı. Lisans düzeyinde 2 bölüme ve önlisans düzeyinde 5 programa ilk defa öğrenci alınacak: Havacılık ve Uzay Mühendisliği ve Bankacılık ve Finans bölümleri ile Bankacılık ve Sigortacılık, Grafik Tasarımı, Lojistik, Tekstil Teknolojisi ve Sağlık Kurumları İşletmeciliği programları.   

Kısa bir süre içerisinde ilgili bölümlerde/programlarda altyapı ve akademik kadro tamamlanarak ve eğitim-öğretime başlamak için gerekli koşullar sağlanarak YÖK’e başvuru yapılmış ve onay alınmıştır. Bu süreçte, desteklerinden dolayı YÖK Başkanımız Yekta Saraç ve YÖK üyelerimize teşekkür ederiz. 


       

       

  

--