Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Koca’nın Rektörümüzü Ziyareti --

12 Eylül 2019 Perşembe - Görüntülenme: 5003

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Rektörümüz Prof. Dr. Orhan Aydın’ı ziyaret etti. Ziyarete Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin de eşlik etti. Koca, kurumlararası projeler ve benzeri konular hakkında işbirliğinin önemini vurguladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Aydın, Üniversitemizin mevcut durumu ve yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olması dileğini paylaşan Rektör Aydın, Üniversitemizin paydaş kurum ve kuruluşlarla istişare ve işbirliği kültürünü önemsediklerini ifade etti. Aydın, bu anlamlı ziyaretlerinden dolayı Koca ve Metin’e teşekkür etti.

--