Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı’ndan Üniversitemize Ziyaret--

10 Mart 2022 Perşembe - Görüntülenme: 2631

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Sefa Çakır, Tarsus Üniversitesi bünyesinde bulunan Kentsel Analiz Laboratuvarı (KENTALAB) çalışmalarına ilişkin katkı ve iş birliği istişarelerinde bulunmak üzere Rektör Prof. Dr. Orhan Aydın’ı ziyaret etti.

Tarsus Üniversitesi Kentsel Analiz Laboratuvarı, farklı disiplinlerden nitel ve nicel veriler ışığında; kentsel ekonomik veri envanterinin hazırlanması, veri setlerinin oluşturulması ve veriye dayalı kentsel karar alma süreçlerinde kullanılacak “kentsel veri ve bilgi sistemi” geliştirilmesini amaçlamaktadır.

--