Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Rektörümüz’den Tarsus Ticaret Borsası'na Ziyaret--

04 Aralık 2019 Çarşamba - Görüntülenme: 6470

Rektörümüz Prof. Dr. Orhan Aydın, Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya'yı ziyaret etti. Ziyarete Yönetim Kurulu Üyeleri Ramazan Hıdıroğlu, Ali Seçer ve Kemal Süheyl Batmaz da katılım sağladı.

Rektör Aydın, üniversite olarak önemli misyonlarından birinin topluma hizmet olduğuna ve bu manada yerel dinamiklerle işbirliğinin önemine vurgu yaptığı toplantıda, Tarsus özelinde bütün yerel dinamiklerle iyi bir işbirliği içerisinde çalıştıklarını ifade etti. Rektör Aydın, üniversitenin mevcut durumu, devam eden çalışmalar ve hedefleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.

Başkan Kaya ise Tarsus Ticaret Borsası'nın çalışmaları, bölgenin tarımsal potansiyeli, ticari ve ekonomik değerleri ile sosyo-kültürel yapısı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Tarsus Üniversitesi’nin kısa bir süre içerisinde gerçekleştirdiği yeni fakültelerin kurulması, yeni akademik birimlerin eğitim-öğretime başlaması, fiziki altyapının geliştirilmesi ve benzeri birçok çalışmadan duydukları memnuniyeti paylaştı. Kurumlar arası işbirliklerinin önemine dikkat çeken Kaya, ziyaretten dolayı Tarsus Ticaret Borsası adına Rektör Aydın’a teşekkür etti.

--