Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Mersin Valimiz Ali Hamza Pehlivan’dan Rektörümüze İade-i Ziyaret

28 Temmuz 2022 Perşembe - Görüntülenme: 375

Mersin Valimiz Ali Hamza Pehlivan, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın’a iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette Vali Ali Hamza Pehlivan’a Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu da eşlik etti.

Rektör Aydın, Üniversitemizin mevcut durumu, akademik programlar, devam eden proje ve çalışmalar ile ilgili kapsamlı bilgiler vererek; Tarsus Üniversitesi eğitim-öğretim yelpazesinin yeni ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programları ile her geçen yıl birçok alanda çeşitlenerek genişlediğini vurguladı.

Aydın, Üniversitemizin oluşturduğu ve her geçen gün güçlendirdiği araştırma altyapısı ve sahip olduğu nitelikli araştırmacı insan kaynağı ile bölgemizin ve ülkemizin sosyo-ekonomik ve kültürel gelişimine önemli katkılar sağladığını ifade etti.

Rektörümüz ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Vali Pehlivan’a teşekkür etti.