Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Üniversitemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mine İnce Ocakoğlu’na Çin Bilimler Akademisinden “Uluslararası Misafir Bilim İnsanı” Desteği--

06 Ocak 2023 Cuma - Görüntülenme: 1407

Mühendislik Temel Bilimleri Bölümü Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Mine İNCE OCAKOĞLU, Çin Bilimler Akademisi tarafından alanında üst düzey çalışmalar yapan bilim insanlarına verilen "Belt and Road Initiative-BRI" kapsamındaki “Uluslararası Misafir Bilim İnsanı” desteğinden yararlanmaya hak kazanmıştır.
Söz konusu destek, yüksek nitelikli uluslararası bilim insanlarının Çin Bilimler Akademisine bağlı kurumlar ile bilimsel iş birliklerinin güçlendirilmesine yönelik özel bir programdır.
İki yıl boyunca yararlanılacak bu destek kapsamında Prof. OCAKOĞLU  "Fujian Institute of Research on the Structure of Matter"da bilimsel çalışmalarda bulunacak ve öğrencilere ders verecektir.

 

--