Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

MESİAD Yönetim Kurulu’nun Üniversitemizi Ziyareti--

24 Ocak 2020 Cuma - Görüntülenme: 4094

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Orhan Aydın’ı ziyaret etti.

Rektör Aydın, Üniversitenin mevcut durumu, yeni açılması düşünülen eğitim programları, potansiyel odak alanları ve benzeri konular hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Aydın, Tarsus’un hem kültürel hem de turizm açısından oldukça zengin bir kent olduğunu, Üniversite olarak bölge ile ilgili kapsamlı analizler yaptıklarını, bölgenin ihtiyaçlarını dikkate alarak gelişim planı hazırladıklarını ifade etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Engin, Üniversitenin kente ve bölgeye sağlayacağı olumlu katkıların yanı sıra, bölgenin ihtiyaçlarını gözönünde bulundurularak nitelikli iş gücünün yetiştirilmesinin önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca Engin, Tarım ve Turizm Fakültelerinin kurulduğu taktirde bölgenin potansiyeline uygun olacağını ifade etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti paylaşan Rektör Aydın, Başkan Engin ve Yönetim Kuruluna teşekkür etti.

--