Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Kampüste Oyun Var Etkinliği--

12 Aralık 2018 Çarşamba

Mersin Üniversitesi Genç Girişimci Merkezi Çukurova bölgesinde Netmarble işbirliği ile bir ilke daha imza atarak bölgenin ilk dijital oyun hackhatonuna (Game Jam) ev sahipliği yapıyor.

Sen de dijital oyun ile Matematik ve Fen Bilimleri öğretirim diyorsan 13 – 14 Aralık tarihlerinde Mersin Üniversitesi Genç Girişimci Merkezi'nde (Girişim Limanı) 13 Aralık 2018 perşembe günü saat 12.00’te başlayacak olan 24 saatlik oyun maratonunu katıl, takımını kur ve hayalindeki oyunu gerçeğe dönüştür.

Eğitim oyunları alanında düzenlenecek olan bu gamejam etkinliğine oyun kodlayan, oyun tasarlayan, ses ve müzik yapan, kodlama yapmayıp oyunlara öğretici alanda destek olabileceğini düşünen ya da ziyaretçi olarak katılmak isteyen herkes davetlidir.

Etkinlik toplanma, açılış, tanışma, ekip oluşturma olarak başlayacak; devamında tam 24 saat boyunca oyun geliştirme süreci ile devam edecektir. Bu sürenin sonunda tamamlanan projeler sunulacak ve KOD Ödülleri Eğitim Oyunları Yarışması’na ön elemeden geçmeden katılım hakkı kazanacaktır.

Etkinlik 50 kişi ile sınırlı olup başvurularınızı çevrimiçi olarak yapabilirsiniz.

Başvuru için: https://goo.gl/forms/iE2ehahoJD2jRib02

Detaylar ve güncel bilgiler için Mersin Üniversitesi Genç Girişimci Merkezi'nin sosyal medya hesaplarını (Facebook,Instagram,Twitter,Linkedin) Girişim Limanı ismli ile bulabilirsiniz.

--