Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

KAMUOYU DUYURUSU--

02 Ağustos 2019 Cuma

 

Devlet olmanın bir gereği olarak, milli birlik ve beraberliğimizi ve Devletimizin varlığını, bağımsızlığını ve bölünmez bütünlüğünü tehdit eden her türlü terör örgütüne karşı, kahraman güvenlik güçlerimizin azim ve kararlılıkla verdiği mücadelenin, her koşulda ve her zaman yanındayız.

Akademi kimliği altında ve ifade hürriyeti kapsamında, akademik derinliği olmayan, bilimsel nesnellikten uzak, terör örgütlerinin sözcülüğünü ve terör propagandası yapan girişimlerin her koşulda ve her zaman karşısındayız.

İleri demokrasi ve her türlü bilimsel düşünce, araştırma ve yayının kaynağı olan üniversitelerin en önemli temel değerlerinden biri olan ifade hürriyetinin, kamu güvenliğini tehdit etmeyi, terör örgütlerine destek olmayı, terör propagandası yapmayı, terörü teşvik etmeyi veya Devletin bölünmez bütünlüğü aleyhinde bildiri yayımlamayı kapsadığını düşünmüyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Tarsus Üniversitesi Rektörlüğü

--