Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Tarsus Üniversitesi Öğrencileri Güncel Ekonomik Değerlendirmeler Panelinde--

02 Kasım 2018 Cuma - Görüntülenme: 5368

02 Kasım 2018 Cuma günü saat 15:00'da Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından Mersin AKİB Toplantı Salonunda  "Güncel Ekonomi Değerlendirme Paneli" gerçekleştirildi.

Panelde dünya ve Türkiye'nin mevcut ekonomik durumun değerlendirilmesi, Mersin ve bölge için ekonomik olarak öne çıkan ve çıkarılması gereken konular, global ekonomi ve politik durum açısından ihracat-ithalat politikası gibi ana başlıklar Mersin'de yerleşik ünlü iş adamları ve  ekonomistler tarafından masaya yatırıldı. Üniversitemiz öğretim üyelerinden Doç. Dr. Fatih KAPLAN ve Dr. Öğretim Üyesi M. Sami SÜYGÜN 'ün Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğrencilerimiz ile katıldığı panel, soru cevap kısmı ile son buldu.

--