Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Tarsus Bağımlılıkla Mücadele 2021 Yılı Eylem Planı Değerlendirme Çalıştayı--

12 Ocak 2022 Çarşamba - Görüntülenme: 2865

Tarsus Kaymakamlığı tarafından yürütülen “2021 Yılı Bağımlılıkla Mücadele Eylem Planı” kapsamında, Tarsus Kaymakamlığı, Tarsus Üniversitesi ve Tarsus İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle 29 Aralık 2021 tarihinde “Tarsus Bağımlılıkla Mücadele 2021 Yılı Eylem Planı Değerlendirme Çalıştayı” düzenlenmiştir. Sağlık Bilimleri Fakültemiz Dekan yardımcısı ve Bağımlılık Komisyonu Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Atiye KARAKUL’un moderatörlüğünde; Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Gülüzar SADE tarafından “Bir Halk Sağlığı Sorunu: Alkol Bağımlılığı”, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Öğr. Gör. Sait SÖYLER tarafından “Sağlık İnanç Modeli Çerçevesinde Sigara Bağımlılığı”, Öğr. Gör. Pelin ZIVDIR tarafından “Modern Çağın Dijital Bağımlılığı” ve Psikiyatri Uzmanı Dr. Barış ERKUŞ tarafından “Bağımlılığa (madde) Yönelik Tedavi Yöntemleri Nedir? Aile Bireyleri ve Toplumun Yaklaşımı Nasıl Olmalıdır?” konusunda ilçe protokolüne seminer verilmiştir.

Çalıştayda Tarsus Sanayi ve Ticaret Odası ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Üniversitemizde yapılan “Madde ve Teknoloji Bağımlılığından Korunma Yolları” konulu ödüllü fikir yarışmasında birinci olan Melek Güler, Sevim Yıldırım ve Berfin Çoban’a Tarsus Kaymakamı Sayın Kadir Sertel OTÇU, ikinci olan Asya Cengiz, Hürü Sude Yetimoğlu ve Esma Acar’a Tarsus Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali DERAN, üçüncü olan Furkan Aydın’a Tarsus Sanayi ve Ticaret Odası genel sekreteri Ali UKAV tarafından ödülleri verilmiştir.

 

 

--