Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Rektörümüzden Çukurova Kalkınma Ajansına Ziyaret--

11 Aralık 2018 Salı - Görüntülenme: 4081

Rektörümüz Prof. Dr. Orhan Aydın, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lütfi Altınsu’yu ziyaret etti.

Dr. Altınsu, Çukurova Bölgesi ve Ajansın yaptığı faaliyetler, verdiği destekler ve tamamlanan/devam eden projeler hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Bölge üniversiteleri ile birlikte yaptıkları çalışmalardan bahseden Altınsu, Tarsus Üniversitesi ile birçok alanda birlikte çalışabileceklerini ifade etti.

Yeni kurulan Tarsus Üniversitesinin kampüs yeri seçimi, stratejik planlama, akademik ve idari yapılanma, fiziki altyapı, kurumsallaşma ve benzeri çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Rektör Aydın, üniversitelerin bölgesel kalkınma odaklı olmalarının önemine vurgu yaptı. Kalkınma ajanslarının oluşturdukları nitelikli kapasite ve önemli destek mekanizmaları ile son yıllarda başarılı çalışmalara imza attığını belirten Rektör Aydın, Ajans ile yakın işbirliği içerisinde olma niyetlerini bildirdi.

--