Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Konya Selçuk Üniversitesi Rektörü Şahin'in Ziyareti--

02 Mayıs 2019 Perşembe - Görüntülenme: 5191

Konya Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Okka, Rektörümüz Prof. Dr. Orhan Aydın’ı ziyaret etti. Selçuk Üniversitesinin mevcut durumu ve yaptıkları   çalışmalarla ilgili ayrıntılı bilgiler veren Rektör Şahin, Tarsus'un önemli ve tarihi bir kent olduğu, Tarsus Üniversitesinin çok kısa sürede önemli mesafeler kaydederek bölgenin ve ülkemizin sosyo-ekonomik ve kültürel gelişimine önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirtti. Rektörümüze başarı dileklerini ileten Rektör Şahin, ülkemizin yükseköğretim sisteminin gelişimi için üniversiteler arası işbirliğinin önemine vurgu yaptı.  

Rektörümüz Aydın, ülkemizin köklü üniversitelerinden biri olan Selçuk Üniversitesinin,  YÖK Araştırma Üniversiteleri Programına seçilen aday üniversitelerden biri olma başarısını gösterdiğini ve yaptıkları örnek çalışmalarla yeni kurulan üniversitelerimiz için iyi bir model olduğunu belirtti. Üniversitemizdeki son gelişmeler ve yapılan faaliyetler hakkında bilgiler veren ve bölge üniversiteleri ile işbirliğine önemine işaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Orhan Aydın, Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin’e bu anlamlı ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

--