Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal'ın Üniversitemizi ziyareti--

13 Mayıs 2019 Pazartesi - Görüntülenme: 5238

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Adana ve Mersin programı kapsamında, Çukurova Üniversitesi, Adana Organize Sanayi Bölgesi, Tarsus Üniversitesi ve Mersin Üniversitesi'nde bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu. Başkan Mandal, "Bilim, Teknoloji ve Yenilik Ekosisteminde Durum Değerlendirmesi ve TÜBİTAK Odaklı Yeni Süreçler" başlıklı birer konferans verdi. Sunumunda, Ülkemizin Ar-Ge ve Yenilik Ekosistemi hakkında kapsamlı bilgiler veren Başkan Mandal, TÜBİTAK'ın yeni dönem destek çağrılarının hedef odaklı olacağını ifade etti. Prof. Mandal, aynı zamanda, Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Başkan Vekilliği ve YÖK Üyeliği görevlerini de yürütmektedir. 

Bölge ziyareti kapsamında üniversitemizi de ziyaret eden Başkan Mandal, Rektörümüz Prof. Dr. Orhan Aydın’a başarı dileklerini iletti.  Rektör Aydın, yeni kurulan üniversitemizin mevcut durumu, akademik programları, araştırmacı potansiyeli ve araştırma stratejileri hakkında bilgiler verdi.  Bu anlamlı ziyaretten duyduğu onuru ifade eden Rektör Aydın, Prof. Dr. Hasan Mandal’a teşekkür etti.

--