Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Tarsus Üniversitesi İlk Mezunlarını Uğurladı --

28 Mayıs 2019 Salı - Görüntülenme: 9748

Tarsus Üniversitesi 2019 Yılı Mezuniyet Töreni 28 Mayıs 2019 Salı günü gerçekleştirildi. Törende, Teknoloji Fakültesi, Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulundan mezun olan 340 öğrenci diplomalarını aldılar.

Akademik ve idari personel, yeni mezunlar ve yakınlarının hazır bulunduğu törende, Teknoloji Fakültesi birincisi Turgut Asil (Otomotiv Mühendisliği), Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu birincisi Zehra Albayrak (Uluslararası Ticaret ve Lojistik) ve Meslek Yüksekokulu birincisi Fatma Salsan (Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı) birer konuşma yaptı.

Konuşma yapmak ve birincilere diplomalarını vermek üzere kürsüye gelen Rektör Prof. Dr. Orhan Aydın, mezun öğrencilere hitaben “Geleceğimiz sizlersiniz. Üniversitelerin varlık sebebi sizlersiniz. ‘Talebe’ idiniz. Talep ettiniz. Bizler de elimizden gelenin en iyisini sizlere sunmaya çalıştık. Burada aldığınız eğitim süresince, yoğun ve anlamlı öğrenme deneyimleri yaşadınız. Her biriniz bu süreçte kendinizi daha iyi tanıdınız, daha iyi bildiniz. Üniversite, ‘kendini bilme’ yolunda önemli duraklarınızdan biriydi. Burada size çok önemli bir yetenek kazandırıldı: yaşam boyu öğrenme yeteneği” ifadeleri ile seslendi. Değişimin önemine değinen Rektör Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü: ”Kariyer esnekliği gelecekte çok daha önemli olacak. Yeni fikirlere açık olun. Önünüze çıkan fırsatları en iyi şekilde değerlendirin. Yenilenmeye ve tazelenmeye ihtiyaç duyduğunuz her an öğrenme kapılarını çalın. Bakış açınızı sürekli geliştirerek değişimi kucaklayın .” Yeni mezunlara gelecekle ilgili tavsiyelerde bulunan Rektör Aydın, ” Bugün mezuniyetiniz ve alacağınız diplomayla hayatınızda yeni bir sayfa açıyorsunuz. İnanıyorum ki gittiğiniz yerlerde Tarsus Üniversitesi adını ve bizleri en iyi şekilde temsil edeceksiniz. Öyle bir hikâyeniz olsun ki geride iyi izler bırakın ve hep hayırla yâd edilin. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Konuşmanın ardından diploma törenine geçildi. Mezuniyet töreni kep atma ve fotoğraf çekimleri ile sona erdi.

--