Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Kariyer Zirvesi Paneli Yapıldı--

25 Kasım 2019 Pazartesi - Görüntülenme: 7131

Üniversitemiz, Tarsus İŞKUR ve Tarsus TSO işbirliğiyle "Kariyer Zirvesi” paneli düzenlendi. Panele, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Tarsus TSO Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak ve Tarsus İŞKUR Müdürü Kürşat Dal, üniversitemiz akademik ve idari personelleri ile öğrencileri katıldı. Rektörümüz Prof. Dr. Orhan Aydın, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Tarsus TSO Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak ve Tarsus İŞKUR Müdürü Kürşat Dal birer konuşma yaptı.

Mersin İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Nüket Çelik’in moderatörlüğünde gerçekleşen panelde,  Güney Süt A.Ş. İ.K. Müdürü Şükrü Tokgöz, Bilge Koleji H.İ. Müdürü Özgül Özçelikçi, Hayat Kimya A.Ş. İ.K. Uzmanı Ali Özkan Kutlu, Ceva Lojistik İ.K. Bölge Yöneticisi Hakan Apaydın,  özel sektörün işe alımlarda nelere dikkat ettiği ve öğrencilerin bu konuda neler yapabileceğine ilişkin tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. Panelistler konuşmalarının ardından öğrencilerle mini mülakat yaptı. Panel, Rektör Aydın’ın katılımcılara plaket takdimi ile son buldu.

--