Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Koluman Otomotiv Endüstri A. Ş. ve Tarsus Üniversitesi arasında İşbirliği Protokolü --

28 Kasım 2019 Perşembe - Görüntülenme: 8222

Tarsus Üniversitesi ve otomotiv ve savunma sektörünün önde gelen firmalarından Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. arasında üniversite-sanayi işbirliği protokolü imzalandı. Protokol, Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. Üretim Tesisi'nde, Genel Müdür Cengiz Adak ve Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın tarafından imzalandı.

Cengiz Adak, bu protokol ile ortak bir paydada buluşup çözüm odaklı yaklaşım sağlamak ve üniversite-sanayi işbirliğini güçlendirmeyi planladıklarını ifade ederken; Rektör Orhan Aydın, ülkemizin gelişimi için bulunduğu ile ivme kazandıracak bir sinerji yaratılabileceğini belirtti.

Toplantıda, sanayinin üniversite ile birlikte çalışmasının önemi vurgulandı ve bu bağlamda son dönemde üniversite ve sanayinin birlikte çalışabilmesi adına yaşanan gelişmeler, politikalar ve mekanizmalar ele alındı. İmzalanan protokol, Ar-Ge projelerine akademik destek, ortak proje başvuruları, staj, teknik gezi gibi pek çok faaliyeti kapsıyor.

--