Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Tarsus Üniversitesi ile Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Arasında İşbirliği Protokolü --

03 Aralık 2019 Salı - Görüntülenme: 6737

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) ve Tarsus Üniversitesi arasında İşbirliği Protokolü imzalandı. MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın’ın imzaladığı protokol ile Tarsus Üniversitesi ve Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi arasında işbirliğinin geliştirilmesi hedefleniyor. 

MTOSB İdari Hizmet Binasında gerçekleştirilen toplantıya, Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, MTOSB Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Haddat, Denetim Kurulu Üyesi Hasan Yıldırım, Bölge Müdürü Halil Yılmaz, Tarsus Üniversitesi Havacılık ve Uzay Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kasım Ocakoğlu, Uluslararası Ticaret Ve Lojistik Araştırma Ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Sami Süygün, Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Veysel Alcan ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Osman Özkendir katılım sağladı.

Organize Sanayi Bölgesindeki işletmelerin yenilikçilik ve Ar-Ge kapasitelerinin geliştirilmesini, verimliliklerinin artırılmasını destekleyen projeler üreterek bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefleyen protokolün imzası sonrasında Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret eden heyet, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve öğretmenlerden, öğrencilerin yürüttüğü projelerle ilgili bilgi aldılar. Okul öğrencilerinin yaptığı model uçak ve Mersin'de gerçekleştirilen FRC Robotik kodlama Off Season yarışması hakkında R3D3 takımını ziyaret ederek öğrencilerden bilgi alan heyet, okul laboratuvarlar ve atölyelerini ziyaret ettiler.

--