Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

1-7 Ekim Emzirme Haftası Paneli--

06 Ekim 2022 Perşembe - Görüntülenme: 1230

Tarsus Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü ve Tarsus Devlet Hastanesi işbirliği ile düzenlenen “1-7 Ekim Emzirme Haftası” Paneli 4 Ekim 2022 tarihinde hastane konferans salonunda gerçekleştirildi.
Tarsus Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Sadık Emre Direk’in açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, moderatörlüğünü Tarsus Üniversitesi Ebelik Bölümü’nden Doç. Dr. Eylem Toker’in yaptığı, Arş. Gör. Seda Güray’ın “Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinde Emzirmenin Önemi” konulu sunumuyla devam etti. Moderatörlüğünü Tarsus Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Dursun Gölge’nin yürüttüğü panelin ikinci oturumu Devlet Hastanesi emzirme polikliniği hemşirelerinden Neşe Can Özcan’ın “Tarsus Devlet Hastanesi Emzirme Relaktasyon Polikliniği Uygulamaları” konuşmasıyla devam etti. Panel soru cevap bölümünün ardından teşekkür belgelerinin takdimiyle sona erdi.

--