Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Doç. Dr. Mine İNCE OCAKOĞLU'na ODTÜ Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı'ndan Ödül--

19 Aralık 2019 Perşembe - Görüntülenme: 6567

ODTÜ Prof. Dr. Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı Ödülleri, her yıl ulusal düzeyde Bilim, Hizmet, Araştırma Teşvik ve Teknoloji Teşvik kategorilerinde verilmektedir. Parlar Vakfı Araştırma Teşvik Ödülü, araştırmalarıyla bilim alanlarından birinin gelişmesine katkıda bulunan ya da bu alanda ülke sorunlarının çözümüne yardımcı olan genç araştırmacılara (ödülün verildiği yılın ilk gününde 40 yaşını doldurmamış olan) verilen ödüldür. Doç. Dr. İnce, enerji alanında organik-inorganik güneş hücreleri konularındaki  nitelikli çalışmalarından dolayı ödül almaya hak kazanmıştır.

Doç. Dr. İnce, 2012 yılında İspanya'da, Nanoscience and Molecular Materials alanında en iyi doktora tezi ödülünü almıştır. 2016 yılında UNESCO - L’ORÉAL Genç Bilim Kadınları Ödülü’ne, 2018 yılında ise TÜBA Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü’ne layık görülmüştür.

Hocamızı, akademik başarısından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

--