Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Tarsus Üniversitesi Kariyer ve Mezun Ofisi--

12 Şubat 2020 Çarşamba - Görüntülenme: 5222

Tarsus Üniversitesi öğrencileri, mezunları ve çalışanlarının kariyer planlaması ve kişisel gelişimlerine destek olmak amacıyla Kariyer ve Mezun Ofisi kuruldu. Kariyer ve Mezun Ofisinin Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Dr. Öğr. Üyesi Nazmiye Ülkü Pekkan  (Koordinatör), Dr. Öğr. Üyesi Sinem Eyüboğlu (Koordinatör Yardımcısı),  Dr. Öğr. Üyesi İrem Ersöz Kaya,  Öğr. Gör. Emine Atalay ve Öğr. Gör. Dr. Cumali Uri.

Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen Kariyer ve Mezun Ofisi Yönetim Kurulunun toplantısına Rektör Prof. Dr. Orhan Aydın da katıldı. Rektör Aydın, Kariyer ve Mezun Ofisinin amacının Tarsus Üniversitesi öğrencileri, mezunları ve çalışanlarının kariyer planlaması ve kişisel gelişimlerine destek olmak, Üniversitenin saygınlığını ve tercih edilebilirliğini artırmak, iş yaşamından gelen talepler doğrultusunda öğrenci ve mezunların istihdam edilme imkanlarını artırmak olduğunu ifade etti.

Ofis, bireysel kariyer planlama ve geliştirmeye yönelik eğitim, organizasyon ve yayın faaliyetleri gerçekleştirmek, iş arama ve başvuru süreçleri konusunda öğrencileri bilgilendirmek, özgeçmiş hazırlamalarına yardımcı olmak, iş görüşmelerine hazırlamak ve kariyer danışmanlığı yapmak, Üniversitemizi tercih eden öğrenci verileri ile bölüm bazında istatistiksel analizler yaparak Üniversitemizin tercih edilebilirliğini artırmak ve benzeri faaliyetler gerçekleştirecek. Ofisin kısa bir süre içerisinde iyi bir mesafe kat ettiğini ve önemli faaliyetlere imza attığını belirten Rektör Aydın; çalışmalarından dolayı Ofis Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti. Ofis, 2020 yılı içerisinde de Kariyer Günleri, Mezun Buluşmaları, Sektör Buluşmaları, Kariyer Koçluğu ve benzeri birçok etkinliğe imza atacak.

--