Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Erasmus Programı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı--

18 Şubat 2020 Salı - Görüntülenme: 5132

Üniversitemiz Erasmus Kurum Koordinatörlüğü tarafından Erasmus Öğrenci Öğrenim Hareketliliği ile Erasmus Öğrenci Staj Hareketliliği programlarına yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Erasmus Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Mine İnce Ocakoğlu, Erasmus Ofisinden Öğr. Gör. Ayça Uysal Özcan ile öğrenciler katıldı.

Erasmus Programının tarihsel süreci ve bugünkü uygulamaları hakkında sunumların yapıldığı toplantıda öğrencilere, Üniversitemizin son yıllarda Erasmus Programı kapsamında yaptığı çalışmalar ve bu programdan şimdiye kadar faydalanan öğrenci ve personel sayıları hakkında istatistiki bilgiler verildi. Toplantıda, öğrencilere ne tür işlemlerin beklediği, faaliyetten önce ve sonra hangi belgeleri hazırlamaları gerektiği, yurt dışında karşılaşabilecekleri durumlar karşısında nasıl hareket edebilecekleri vb. konularda bilgilendirme yapıldı. Toplantı, 2018-2019 Bahar Döneminde Erasmus Öğrenci Değişimi Programından yararlan Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Öğrencisi Orhan Aslan’ın deneyim paylaşımı ile son buldu.

--