Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Panel: Fark Yaratan Kadınlar Kampüste --

09 Mart 2020 Pazartesi - Görüntülenme: 6529

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü" etkinlikleri kapsamında, kariyerlerinde fark yaratmış konuşmacıların yer aldığı "Fark Yaratan Kadınlar Kampüste" başlıklı bir panel düzenlendi.

Teknoloji Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen panele Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Deran, Kariyer ve Mezun Ofisi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Nazmiye Ülkü Pekkan, Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sinem Eyüboğlu, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Panel konuşmacıları arasında Double Tree by Hilton Adana İnsan Kaynakları Müdürü Nurfer Yaraşık; Berdan Civata AR-GE Direktörü Dr. İrem Çetin; Koç, Eğitmen, Yazar Çiğdem Sezer ve Yönetim Danışmanı, Eğitmen Gülşah Şişman yer aldı.

Konuşmacılar farklı alanlarda bir çok başarıya imza atmış kadınlardan örnekler vererek başarının sırrının istemekten, kendine güvenmekten ve asla vazgeçmemekten geçtiğini vurguladılar.  Panel, Prof. Dr. Deran’nın katılımcılara plaket takdimi ile son buldu.

--