Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Mevlana ve Farabi Programları Hakkında Bilgilendirme Toplantısı--

10 Mart 2020 Salı - Görüntülenme: 3383

Tarsus Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörlüğü tarafından akademisyenlere ve öğrencilere yönelik Mevlana ve Farabi Değişim Programları hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Teknoloji Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Öğr. Gör. Ayça Uysal Özcan Mevlana Değişim Programı, Öğr. Gör. Duygu Genç  ise Farabi Değişim Programı hakkında birer sunum gerçekleştirdi.

Farabi Değişim Programı; Türkiye içindeki yükseköğretim kurumlarında eğitim gören öğrencilerin bir ya da iki yarı yıl boyunca başka bir yükseköğretim kurumunda eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmelerini amaçlayan ve öğrencilere karşılıksız burs imkanı tanıyan yurt içi değişim programıdır.

Mevlana Değişim Programı, yurtiçinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini mümkün kılan bir programdır. Mevlana Değişim Programı kapsamında 2020-2021 dönemi için "Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı" başvuruları başlamıştır.

--