Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Mersin Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TÜİOSB) İle İşbirliği Protokolü--

21 Mayıs 2021 Cuma - Görüntülenme: 4018

Mersin Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TÜİOSB) ile  Tarsus Üniversitesi  arasında  işbirliği protokolü imzalandı.  TÜİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Gül  AKYÜREK BALTA ve Rektörümüz Prof. Dr. Orhan AYDIN tarafından imzalanan protokol ile üniversitenin OSB yönetimiyle birlikte gerçekleştireceği eğitim ve Ar-Ge faaliyetleri ile bölgede faaliyet gösterecek firmaların inovasyon ve Ar-Ge yetkinliklerinin artmasına katkı sağlanması hedefleniyor. 

Başkan Gül AKYÜREK BALTA, TÜİOSB’nin mevcut durumu hakkında bilgi vererek, özgün ve tematik yapısı ile bölgenin rekabet gücünün artmasında önemli aktörlerden biri olacağını ifade etti. 

Rektör Aydın, üniversite olarak bölgesel kalkınma odaklı olduklarını ve bu misyonla bölgenin önemli paydaşlarıyla geliştirdikleri işbirliklerinden duyduğu memnuniyeti paylaştı ve imzalanan protokolün hayırlı olmasını temenni etti.

--